Esther Wassing- Friesen.  Foto: Karin van der Velden.
Esther Wassing- Friesen. Foto: Karin van der Velden. Foto: PR.

Wandelen maakt gezond, maar hoe begin je eraan?

Zorg

Samenwerking Nationale Diabtetes Challenge

GENDRINGEN - Meestal weet je het zelf wel. Als je wat meer zou bewegen, zou je je veel fitter voelen. Je gezondheid wordt zelfs aantoonbaar beter. Je kunt Diabetes 2 omkeren of voorkomen door een goede leefstijl. Maar hoe pak je dat nou aan? Waar moet je beginnen?

Door Karin van der Velden

Juist voor mensen die niet zo fit zijn en het lastig vinden om te beginnen met bewegen, starten in Engbergen nieuwe wandelinitiatieven, in samenwerking met de Nationale Diabetes Challange. Esther Wassing-Friesen start op zondag 9 juni bij het Diekshuus in Gendringen met een wandelgroep: “Stap voor stap in beweging komen en in twintig weken toewerken naar een doel dat je jezelf stelt. We doen dat volgens een concept dat zichzelf al bewezen heeft. Dankzij de Nationale Diabetes Challenge zijn duizenden mensen in honderden groepen in heel Nederland weer gaan wandelen.”

Tips over voeding en nachtrust tijdens wandelen

Dat iedereen op een eigen niveau kan wandelen en toewerkt naar een eigen doel, lukt omdat Esther een groep kan opdelen: “Ik zet een route uit met lussen. Gaat het wandelen je goed af, dan wandel je een extra lus. We ontmoeten elkaar steeds ergens waar we ook wat krachtoefeningen doen. Dat doen we volgens een werkschema dat bij jouw doel past. Langzamerhand vergroten we de afstand, en zorgen we dat je je spieren ontwikkelt. Zo werk je toe naar een wandeling van 3, 5 of 10 kilometer toe. De slotwandeling is op 28 september bij het festival bij het Openluchtmuseum in Arnhem. Gezelligheid is ook belangrijk. Na afloop zullen we regelmatig samen een kopje koffie of thee drinken.” Esther is een geaccrediteerde leefstijlcoach. Tijdens de wandelingen kan ze ook tips geven over stress en ontspanning, voeding of hoe je je nachtrust verbetert.

De wandelingen zijn op zondag vanaf 10.00 uur. “Iedereen kan aan de wandelingen meedoen, het maakt niet uit hoe oud je bent of hoe je conditie nu is, zegt Esther. “ Wie graag met Nordic Walking Sticks wandelt, kan die ook meenemen. Juist als je nu bijna niet buiten komt, maar wel graag iets aan je gezondheid wil doen, is dit echt iets voor jou. Je zult zien dat je niet de enige bent. Twijfel of dit programma wat voor je is, bel me dan even op nummer 06-13920662. We kunnen dan ook bespreken wanneer je kunt beginnen. Wandelen is leuk en je hebt snel resultaat. Je zult merken dat de alledaagse handelingen, die nu misschien moeite kosten, je makkelijker afgaan. En je doet het samen met mensen die allemaal hetzelfde doel hebben.”

De Pas Erin
Dit initiatief sluit aan bij ‘De Pas Erin’”, vertelt Moniek Vossebeld van Welcom. “Dat is een vierjarig project waarbij Welcom samenwerkt met de GGD Noord- en Oost- Gelderland, de vier gemeenten in West Achterhoek (Bronckhorst, Doetinchem, Montferland en Oude IJsselstreek) en Wageningen Universiteit. Deze partijen willen er samen voor zorgen dat zoveel mogelijk mensen kunnen profiteren van de gezonde effecten van wandelen.” Neem voor een overzicht van álle wandelinitiatieven in de gemeente Montferland, een kijkje op de website iedereenwelcom.nl/diensten/wandelen-in-montferland.

Aanmelden
Je kunt je aanmelden bij:


www.nationalediabeteschallenge.nl/vitabusiness 

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant