
Introdans brengt minimalistisch programma ‘Less is More’ naar Amphion
CultuurDOETINCHEM - Introdans staat op zaterdag 20 en zondag 21 september in het Amphion Theater met het programma Less is More. De première vindt plaats op zaterdag. Beide avonden beginnen om 20.00 uur.
Het programma belicht de kracht van eenvoud in dans en bestaat uit een combinatie van klassiekers en nieuwe creaties. Choreografieën van Hans van Manen, Lucinda Childs en Sidi Larbi Cherkaoui worden aangevuld met twee wereldpremières van Igor Bacovich en Iratxe Ansa en van Fernando Melo.
Klassiekers en erfgoed
Squares van Hans van Manen staat al dertig jaar op het repertoire van Introdans. De strakke choreografie, de muziek van Erik Satie en het iconische lichtframe waarin dansers in witte kostuums bewegen, geven het werk zijn tijdloze uitstraling.
De choreografie bijCanto Ostinato van Lucinda Childs op de bekende compositie van Simeon ten Holt vraagt uiterste precisie van de dansers, terwijl het publiek juist wordt meegenomen in een meditatieve stroom.
Bij een fragment uit Fractus V van Sidi Larbi Cherkaoui wordt gereflecteerd op de filosofie van Alan Watts, waarin het loslaten van zorgelijke gedachten en eindeloze scenario’s centraal staat.
Less is More wordt op zaterdag 20 en zondag 21 september uitgevoerd in het Amphion Theater, Hofstraat 159 in Doetinchem. Beide voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via amphion.nl/theater.