Het Willem Alexanderplein en de achterzijde van het Woonplaza pand. Foto: Roel Kleinpenning
Het Willem Alexanderplein en de achterzijde van het Woonplaza pand. Foto: Roel Kleinpenning

Nog meer geld nodig voor bodemsanering Alexanderplein Gendringen

Algemeen

GENDRINGEN – In juni 2022 heeft de gemeenteraad al besloten om 620.000 euro ter beschikking te stellen voor ‘sanering, archeologie en herinrichting teneinde de Gebiedsontwikkeling Gendringen mogelijk te maken.’ Daarmee is toen een belangrijke stap gezet om het Woonplaza pand te slopen en daar ruimte te maken voor de bouw van een nieuwe supermarkt. In de anderhalf jaar die volgde is er zichtbaar nog niets verandert op de locatie aan de Anholtseweg.

Door Walter Hobelman

Tijdens de laatste raadsvergadering van dit jaar is ingestemd om nog meer geld (486.000 euro) beschikbaar te stellen. Noodzakelijk omdat “lopende de subsidieaanvraag de provincie gevraagd heeft om aanvullend bodemonderzoek. Hieruit is naar voren gekomen dat de saneringskosten hoger zijn dan eerder is geraamd. Er is sprake van prijsstijgingen, het onderzoeksgebied is vergroot, bij het aanvullende onderzoek is asbest aangetroffen en de vervuiling blijkt op sommige plekken dieper te zitten dan uit het eerdere onderzoek bleek. Vanwege de kostenstijging bij de sanering is er onvoldoende dekking voor de gehele gebiedsontwikkeling en dreigt de provincie de gevraagde subsidie niet te verstrekken”, zo is in het raadsvoorstel te lezen.

Was er anderhalf jaar geleden een ‘soort van haast’ om met de sanering te starten omdat de gemeente subsidie wilde aanvragen bij de provincie en die termijn bijna verlopen was, blijkt nu dus dat er meer geld nodig is. In het raadsvoorstel is te lezen: ”Nog steeds is nu niet zeker of de provincie de subsidies ook daadwerkelijk gaat verlenen. Indien de raad extra middelen ter beschikking stelt, moet de subsidieaanvraag Steengoed Benutten nog worden beoordeeld en afgerond. Het is dus nog niet zeker dat de subsidie wordt verleend. Het is wel zeker dat de subsidie niet zal worden verleend indien de gemeenteraad geen extra middelen ter beschikking stelt.”

Schoorvoetend hebben de partijen in de raad ingestemd met het voorstel Men ziet het belang van de aanpak van deze ‘rotte plek’ aan de invalsweg van Gendringen vanuit de richting Duitsland. Het leegstaande Woonplaza pand verdien zeker niet de schoonheidsprijs. Het huidige pand gaat gesloopt worden en op die plek komt een supermarkt. De huidige supermarkt in de Grote Straat verhuisd dan naar de nieuwe plek en op de plek van de huidige supermarkt is dan ook woningbouw mogelijk.

Het probleem is de vervuilde grond onder het huidige pand, maar ook onder de grote parkeerplaats waar nu jaarlijks ook de kermis wordt gehouden. “Als we de grond nu niet saneren, dan moet dat op termijn alsnog gebeuren en dan zijn de kosten waarschijnlijk nog hoger”, houdt wethouder Ben Hiddinga de raadsleden voor.

Wat de raad wel aangeeft is, dat men de afgelopen anderhalf jaar beter op de hoogte gehouden had willen worden over de ontwikkelingen rond het Alexanderplein en de vertraging van de plannen. “Lange tijd was er niets te melden of het was vertrouwelijke informatie wat communiceren hierover wel lastiger maakt”, aldus de wethouder, die toezegt vanaf nu “kwartaalsgewijs met informatie te komen.”

Advertenties doorgeplaatst vanuit de krant