
Oktober is de Maand van de Geschiedenis.
CultuurVARSSEVELD - Op uitnodiging van Boekhandel Rutgers komt schrijver Bas von Benda-Beckmann op zondagmiddag 13 oktober naar het Borchuus, Kerkplein 3 te Varsseveld. De aanvangstijd is 15:00 uur. Hij wordt geïnterviewd door Joyce de Schepper.
Bas von Benda-Beckmann (1976) is historicus en schrijver. Zijn werk richt zich op de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog en de nasleep daarvan. Op zijn dertiende kwam hij er per toeval achter dat zijn oudtante de weduwe van Alfred Jodl was, Hitlers trouwste generaal. Daarna ontdekte hij steeds meer over het naziverleden van zijn familie. Zo ontstond het boek: ‘Het kleedje voor Hitler.’
‘Het kleedje voor Hitler’
Von Benda-Beckmann ging op zoek naar het naziverleden van zijn grootouders en oudooms en -tantes, die de grote geschiedenis van zo dichtbij meemaakten. Hij stuitte daarbij op de anekdote over het kostbare tafelkleedje met jachttaferelen dat de familie aan Hitler zou hebben geschonken. Wat klopt er eigenlijk van dit verhaal en wat zegt het ons over de omgang met het naziverleden in Duitse families?
Dit boek staat op de shortlist van de Libris Geschiedenis Prijs 2024. “De auteur gebruikt in deze familiegeschiedenis een grote rijkdom aan bronnen en kweekt daarmee begrip voor de andere kant,’ aldus het juryrapport.
Andere titels van Bas von Benda-Beckmann zijn ‘De Velser affaire’, een onderzoek naar het vermoorden van een aantal veelal communistische verzetsmensen, onder wie Hannie Schaft, door de Duitsers. In ‘Het Oranjehotel’ bestuurde hij het dagelijks leven van de Scheveningse gevangenen, bewakers en andere betrokkenen in de periode 1940 – 1945. Zijn boek ‘Na het Achterhuis’; is een knappe reconstructie van wat er ná het Achterhuis gebeurde met de bewoners.
Kaarten voor deze middag, à € 15,00, zijn te koop bij Boekhandel Rutgers te Varsseveld. Telefoonnummer 0315-241377 of via de mail: info@boekhandelrutgers.nl








